ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2953028
*
nr 295 3028
Spegel
Förgylld ram,. H.64
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 09:40:52
1
200 kr
14/1 14:33:51
2
250 kr
15/1 07:38:32
1
300 kr
15/1 19:12:38
3
Vinnande bud
19/1 15:30:19
4
500 kr
19/1 15:30:42
4
600 kr
19/1 15:31:09
4
650 kr
19/1 15:31:32
4
700 kr
19/1 15:31:52
4
800 kr
19/1 15:32:39
4
900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 295 3028
Spegel
Förgylld ram,. H.64
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 09:40:52 | 1 | 200 kr |
14/1 14:33:51 | 2 | 250 kr |
15/1 07:38:32 | 1 | 300 kr |
15/1 19:12:38 | 3 | Vinnande bud |
19/1 15:30:19 | 4 | 500 kr |
19/1 15:30:42 | 4 | 600 kr |
19/1 15:31:09 | 4 | 650 kr |
19/1 15:31:32 | 4 | 700 kr |
19/1 15:31:52 | 4 | 800 kr |
19/1 15:32:39 | 4 | 900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53